İnsanı yaşat ki devlet yaşasın
Fatma Altuntaş

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın

Sevgili gönül dostlarım bu haftaki yazımda 1 Kasım'da hepimizin yaşadığı, sevinç ve zaferi kaleme alacağım. Tabi ki herkes kendi inandığı davasının kazanmasını istedi. Herkese saygımız var ama 1 Kasım, inandığın davaya sahip çıkma zamanıydı. 7 Haziran'dan sonra 5 aylık sürede ülkemizde gelişen olaylarda yüreklerimiz yandı. Olaylar oldu ve halkımız kararını el ele olarak kenetlenerek sandıkta verdi. O anı bekliyordu. Sözün millete yani bize gelme anını bekledik, ince derin sızılarla. 

1 Kasım, Erdoğan ve Davutoğlu omuz omuza vererek PKK başta olmak üzere Türkiye düşmanı örgütlere karşı en etkili şekilde mücadele etmesini, Esed’e karşı Suriyeli mazlumların, Mursi arkadaşlarının, İsrail işgaline karşı Hamas’ın yanında olmasının tescillendiği gündür. Ümmet-i Muhammed’in Türkiye’ye dair umutlarının mazlumların duasıyla kazandığı, el ele birlik beraberliğin kazandığı güvene 'evet' dediği gündür 1 Kasım. Filistin, Gazze, Telaviv, Doğu Türkistan mazlumların umuduydu 1 Kasım. İmam Hatiplerin kapatıldığı başörtülülerin sesiydi. 1 Kasım İsrail'e iyi bir ders verip Osmanlının yürümesiydi. 1 Kasım Müslümanlar olarak kazandığımız mevzileri korumak kazanacağımız yeni mevzilerle yolumuza devam etmekti. IMF’den borç aldığımız günlere dönmemekti 1 Kasım. Karanlık hastane günlerini yaşayan biri olarak senetsiz hastanelerden çıkmaktı. 1 Kasım daha saymakla bitmez.

Unutulmaması gereken bir şey var ki kendimce, halkın seçim zamanı yanında olan vaadler veren milletvekillerinin seçim sonrası da halkın yanında olması, 'Ben milletvekili seçildim' deyip koltuğa oturup, 'Telefona cevap vermeyeyim' demekle olmaz!!

Halka hizmet eden ülkesine hizmet eden daima kazanır. Halkımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun, AK Parti'nin samimiyetine inanarak, gelecek kaygımızı yok edecek olan Ümmet-i Muhammed’i kazandırdı. Dedik ya zulüme uğrayan Osmanlı'yı bekleyen Müslüman kardeşlerimizin umudu kazandı. Vatanımız milletimize hepimize hayırlı olsun.

AK Parti'ye ve diğer kazananlara yeni bir dönemde başarılar dilerim. Halkımız için en hayırlı işlerin olmasını Cenab-ı Allah'tan dilerim. Çok severim bu sözü. Şeyh Edebali sözüdür; "Ey oğul sabretmesini bil ki, vaktinden önce çiçek açmaz. Şunu unutma insanı yaşat ki! Devlet yaşasın" Bizleri yaşatın ki sizler yaşayın.

Selâm ve Duayla Rabbime emanetsiniz.

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı