Efendi Batılılara hizmetkar Doğulular!

Efendi Batılılara hizmetkar Doğulular!

Evet sevgili dindaş ve ırkdaşlarım. Bugün görüyoruz ki dünyada bizlere yer yok. Bunu neye dayanarak mı söylüyorum? İsterseniz önce dünya ne, kime göre, biz bu dünyanın neresindeyiz, bu sorulara cevap verelim. Ondan sonra dünyada neden bize yer olmadığını açıklayalım.

Birincisi sevgili dostlarım, yukarıda bahsettiğim dünya, Batılıların oluşturduğu ve ne hikmetse bütün dünyanın da kabul ettiği bir dünya. Neden mi ne hikmetse? Hiç fark ettiniz mi yazımın başından beri Batı, Batı, Batı diye sayıklıyorum. Kim çıkardı bu Doğu-Batı ayrımını? İşte bu ayrım Batılının kafasında çizdiği dünyanın sınırı. Doğu ve Batı. Biz de ne hikmetse Osmanlı’dan, belki daha da evvelinden bu ötekileştirmeyi kabul etmişiz. Batı bizi hep ezik Doğulu olarak görmüştür, kendine Batı demiş, el sürdürmemiş, toz kondurmamıştır. Fark ettiniz mi dostlarım, Batı, iki üç asır önce Avrupa’da bugünlerin senaryosunu çizerken kendilerine ve bizlere nasıl bir rol biçmiş? Efendi Batılılara hizmetkâr Doğulular. Asil, soylu Batılılara köle Doğulular. 

Malumunuz memleketimizin baş şehri Ankara’da bir bomba patlamıştı ve yüzlerce kişinin canına mâl olmuştu. Aradan haftalar sonra aynı bizim baş şehrimizdeki gibi, Fransa’nın baş şehri Paris’te de bir bombalı eylem gerçekleşti. Orada da yüzlerce can kaybı yaşandı. Bazı 'sosyal'ler, logolarını Fransız bayrağına çevirdi. Fransa’daki olay için teröre karşı lanet yürüyüşleri yapıldı. Ya Türkiye için? Bizi takan olmadı. Bu da gösteriyor ki değerli dostlarım, bizim evrensel dünya algısı zannedip kabul ettiğimiz dünya algısı aslında evrensel değil, Batı’nın menfaatini ve çıkarlarını gözeten bir dünya algısı. Hiç, bir Batılı gözüyle kendinize bakmayı denediniz mi? Ben becerip beceremediğimi bilmiyorum ama bunu denedim. 

Bizler Batı’nın gözünde dilenci, fakir, pis, hastalıklı, terörist ve barbar toplumlarız. Ve onların bize attıkları bu iftiralara sessiz kalarak, gerçekten öyle olmayı kabullendiğimiz için bizler suçluyuz. Kimse senin geçmişte 16 devlet kurduğuna bakmaz. Kimse senin bir zamanlar cihan hakimi olduğuna bakmaz. Kimse senin İstanbul’u fethettiğini görmez. Adam koskoca Amerika’yı fethetmiş, hızını alamamış memleketine göz dikmiş. Sen hala 6 asır önce atalarının atalarının atalarının yaptığı kahramanlıkla övünüyorsun! Sen kalkıp dünyaya Mevlana’yı, Yunus Emre’yi öğretmedikçe Köroğlu’nu Dede Korkut’u anlatmadıkça Örümcek Adam’ı, Süpermen’i imrenerek seyredersin. 

Kafanızı kaldırıp, onların sayıkladığı Doğu’ya şöyle bir bakın bakalım. Gerçekten de dilencilik burada. Vicdan mahkemedir dostlarım. Ve bugün mahkeme de Batı’nın vicdanında. Bu barbarlıkla bu cahillikle, bu böbürlenmeyle bu mahkemede bize giydirilecek hüküm kaçınılmaz olarak idam olacaktır değerli dostlarım. Ve nitekim öyle de. Kurtuluş Savaşı’nı neden yaptığımızı hatırlayın. Batılının bizi geldiğimiz yere geri gönderme, tabiri caiz ise çıktığımız yere geri sokma emellerine karşı koyma fikriyle bu savaşı yaptık. Bugün ise paşa paşa bıçağa boynumuzu uzatıyoruz.

Ey dindaş ve ırkdaşlarım! Size asla elinize topu tüfeği alın ayaklanın demiyorum. Evet şuan Üçüncü Cihan Harbi’ndeyiz. Ama bu savaş silahla değil düşünceyle, fikirle yapılıyor. Sen kendi dünyanı kurmadığın sürece kimse kurduğu dünyasında sana yer vermez. Ama asla unutma! Senin Batılıdan farkın, altın gibi bir vicdana sahip olman. Sen kendi dünyanı kurarken kimseyi dışlama. Hiç olmazsa aşağılama. Bunu yapma ki sana Doğulu deyip seni küçük gören, kendine de Batılı deyip kibirlenen Batı insanından bir farkın olsun.

Sağlık, afiyet ve fikir fırtınalarıyla kalın değerli dostlarım..

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa AY     2015-12-02 bu sefer biraz sert olmuş sanki...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı