Yüreklerimiz yangın yeri
Fatma Altuntaş

Yüreklerimiz yangın yeri

Elimden ve dilimden olan bu yangın yeri gönlüm, bunları derken başka dünya kelimeleri diyemedi kalemim üzgünüm.

Yastayız, cümleler kelimeler değerini yitiriyor. Bazen acının tarifi olmuyor. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Memleketimin neresine ateş düşerse içim yanar. Ağlama annem oğlun, Peygamber Efendimize komşu oldu. 

Sen şehit anasısın cennet gülün seni sarayında bekliyor. Erken oldu diyorsun içinden hayellerin vardı değil mi? Bu dünyada yapamadın ama ahirette düğün bayramı var. Oğlun melekler cennetinde üzülme annem.  

Yarabbi ülkemizin içinde bulunduğu tüm sıkıntıları gider. Şehitlerimize rahmet et, askerimizi, polislerimizi, vatanımızı koruyan herkesi ve bizi sen koru Allah’ım. Onların yar ve yardımcıları ol. Tüm şehit ailelerine sabır ve güç ver. Kimseye evlat, eş, baba, kardeş acısı gösterme Yarabbim. 

Allah'ım haksın birsin teksin. Sen dilersen olmazlar olur. Sen dilemezsen yaprak kımıldamaz diriyi öldüren, ölüyü dirilten Rabbim; Ülkemize aydınlık, ferahlık ve esenlik ver. Zalimler tarafından zulüme uğrayan tüm Müslüman kardeşlerimize sen yardım et Allahım.

Efendimizin hürmetine, tüm sevdiğin kullarının hatrı için, ülkemize zarar vermek isteyenlere fırsat verme. Bayrağımızı indirme, ezanımızı dindirme. Asker ve polislerimize güç ve kuvvet ver yarabbim. Bizlere de sabır ver. Hasbinallahi ve nimel vekil. La havle vela kuvvete illa billah. La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimin.

Ya Rab, şehitlerimizin şehadetlerini kabul eyle. Ailelerine sabırlar ihsan eyle.

Vatanımızı bölmek için uğraşanlara fırsat verme Allahım, askerimizi sen koru Allahım, bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara birliğimizi bozmak isteyenlere fırsat verme Yarabbim.

Vatanımıza, ezanımıza, bayrağımıza uzanan elleri Kahhar ismi şerifinle kahreyle, onlara fırsat verme Ya Rabbi.

Her şeyin hayırlı olanını ancak sen bilirsin hakkımızda hayırlısını nasib eyle, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle Amin ecmain inşallah.

Selâm ve Duayla..

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
Tosun5507     0000-00-00 Yüreğinize sağlık
Zeynep Bilal     0000-00-00 Yüreğine gönlüne sağlık ablam duâ larını Rabbim kabul etsin ins.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı