escort bayan
Sizden olsa olsa çakal olur!
Aydın Kol

Sizden olsa olsa çakal olur!

Kafamda bir akademik yazı kurgulamıştım. Dipnotu bol, kaynakçası hacimli, tez antitez sentez formülasyonu yerinde, bilimsel araştırma tekniklerine tamamen uygun, bilim ahlakına sadık.
Eeee bunca sene okuduk birazda yazmak, çizmek ve birşeyler karalamak gerek.
Tam bunları düşünürken bir bildiri imzalamış bizim tosuncuklar. 
Yazmamış, çizmemiş direk karalamışlar!
Ürperdim titredim korktum desem mi?
1128! heyyt bee!  tam tamına 1128 adet akademisyen “bu suça ortak olmayacağız” hem de utanmadan sıkılmadan “bu ülkenin akademisyenleri ve araştırmacıları…” diyerek girizgah yapmışlar. Gerçi Bu ülke! derken hangi ülkeyi kastettiklerini anlayamadım ya. Zira Amerikasından tutun Rusyasına kadar, İranından tutun Almanyasına kadar kafamda deli sorular…. Paralelinden teğetine, dincisinden dinsizine kadar, ibnesinden transına kadar kimin sözcüleri bunlar. Kafamda türlü türlü kombinasyonlar.
Bunlar hepimiz Ermeniyiz der, hepimiz Charliyiz der, hepimiz Fransızız derler. Bir tek hepimiz Türküz diyemezler. Duruma göre pozisyon alan, örgüte göre pozisyon alan hacı yatmazdır bunlar. Mayaları, DNA'ları bozuktur. İsteseler de yapamazlar.
Yan yana gelemeseler de alt alta gelirler. Bildiri de.
Metinde neler yok ki ? sürgün, katliam, açlık,  susuzluk, savaş, işkence, kötü muamele. 
Ama bazı şeyleri yazmayı unutmuş bizim aydınlarımız. Nasıl Bilimsel Araştırma Metodu dersi almışsalar artık.
Bölücü örgütün adı yok, kazılan hendekler yok, yakılan camiler, yıkılan okullar yok. Üzerine uluslarararı hukuk, insan hakları, demokrasi falan filan sosu ilave edilmiş pespaye bir metin. Nasıl bu devlete, iktidara çakabiliriz, milletin değerlerine nasıl küfredebiliriz. Bunun peşindeler.
Bakmayın siz onlara dertleri de Kürtler falan değil. Onların derdi Allahla, Türklükle, İslamla, Kuranla, Camiyle, tarihimizle….
Zekamdan hafızamdam şüphe etsem. Devlet bir taraftan hendek kazıyor, bir taraftan bazı askerlerine kadın kıyafeti giydiriyor, yetmiyor bir taraftan yabancı uyruklu sünnetsiz terörist getiriyor. Bir taraftan cami yakıyor, polisini askerini öldürüyor diye düşüneceğim.
Yahu bunlar bu milleti ne zannediyor
Bunlar akıllı da  biz mi deliyiz?
Bunlar aydın da biz mi cahiliz.?
Bunlar olsa olsa Kandil’in aydınlattığı ne idüğü belirsiz birer yer cismi.
Ulan siz aydınsanız ben değilim.
Ulan siz akıllıysanız ben deliyim.

Bırakın vatanseverliği, bırakın milliliği ortalama zekaya sahip bir akademisyen  böyle bir metne imza atmaz. Atarsa altında başka bir şey ararım arkadaş. Komplo teorisi falan değil bunun adı düpedüz hainliktir, kahpeliktir, bölücülüktür.
Haa unutmadan bunlar ve bunların akıl hocaları, ağa babaları Diktatörlükle yönetiliyoruz diyorlardı sahi
Diktatörlükte “katil devlet” de bakalım sana ne yapıyorlar. Araştırma yaptığın konuların bibliyografyasını sana tersten ezberlettirirler. Yetmez üstüne 1128 den tavşan yap ta görelim derler. Benzetemezsen de senden tavşan yaparlar. 
Ama sizden olsa olsa çakal olur.

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.