Şehit siyaseti
Mehmet Ertuğrul

Şehit siyaseti

Bu hafta aslında farklı bir konuyu kaleme alacaktım. Fakat o yazımı ileri bir tarihe bıraktım. 

Türkiye, dün akşam saatlerinde Hakkari Dağlıca'dan gelen şehit haberleriyle sarsıldı. Ankara'da terör zirvesi gerçekleşti, ilgili kurumlar son durum hakkında görüşmeler yaptı. Genelkurmay Başkanlığı'da gece 02.20'de bir açıklama yaparak, operasyonların sürdüğünün bilgisini verdi.

Bu yazı yazılırken sabah 07.00 sularıydı ve şehit ve yararılarla ilgili resmi bir açıklama yoktu. Fakat sosyal medya kalemşörleri, hükümete siyasi idealleri uğruna yalan bilgilerle saldıranlar teşhisi koymuştu. Aslında bu konuda yazacak o kadar çok şey var ki bu yazıyı okuyanları bunaltmamak için kısa tutuyorum. 

Herkesin bir ailesi var. Kimisi bir anne, kimisi bir baba. Bazen yeri geliyor insan kendi çocuğuna söz geçiremiyor, yeri geliyor hanımına, kocasına. Burada bahsi geçen yer Türkiye; üzerinde 80 milyon farklı kişinin yaşadığı, uğruna şehitlerin olduğu bir vatan. Buranın yönetilmesi hususunda seçimler yapılır ve kişiler başa gelir. Söz hakkı çoğunlukla seçilende, muhalefet hakkı da TBMM'ye giren diğer partilerdedir. 

Son seçim sonuçlarının ardından yaşanan gelişmeleri tek tek anlatmaya gerek yok. Bu millet dedi ki, 'Beraber koalisyon kurun' ve kimseye yeterli çoğunluğu vermedi. 'Gelin hükümet kuralım' teklifleri havada kaldı. Hiçbir siyasi parti yanaşmadı. Şimdi şu konuya dikkat çekmek istiyorum. Bugün şehit haberlerini diline dolayarak, sosyal medyada atıp tutanların kimler olduğunu biliyorsunuz. Onlara şu soruları soralım.

  • Hükümette görev alsaydınız da, çözüm üretseydiniz olmaz mıydı?
  • Daha şehitlerin sayısı gelmeden yazan sizler, siyasi bir yetkiniz olsaydı o yalanları yine yazabilecekmiydiniz?
  • İsmini yazıp bu sayfayı kirletmeyeceğim sözde parti o kadar terörün içerisindeyken, başkalarını suçlamak niye?
  • Siz bu mantıkla mı ülke yönetmeye talipsiniz?

Bu soruları uzattıkça uzatabilirim. Sosyal medya artık öyle bir hal aldı ki, adeta kurşundan beter. Hiç doğrulanmamış bilgiler yazılıp, anında milyonlarca kişiye ulaşturılıyor. Bunu yaparken dikkat etmek gerekiyor. Hassas bir dönemden geçilen şu günlerde, herkes yazdığına dikkat etsin.

Biz Türk milletiyiz. Bu milletin huzuru ve barışı için kanını veren şehitlerimiz de bizim ağabeylerimiz, evlatlarımız. Ölen şehit oluyor da, kalan bu zihniyet ne oluyor ben kelimelere dökemiyorum. 

Siyasi hesapları uğruna, suçluyu bir yerde arayanlar, söyleyeceği sözü düşünmeden söyleyenler, acıbiberin üretim yeri dururken, bunu yemeğe atana kızanı görenler, bu tarih sizi yazdı, yazmaya da devam ediyor. 

Bu millet, sizin gibi sözde kahramanları çok gördü. Tarih sizin gibileri değil, dim dik durup destan yazanları yazıyor bunu unutmayın. Böyle siyaset olmaz, siyaset yapacaksanız, hepinizin kapısı çalındığında bir ucundan tutacaktınız. Yoksa şimdi kimsenin eleştirmeye hakkı yok. 

Yere batsın sizin yaptığınız siyaset, yere batsın çıkar sözleriniz, yere batsın çıkar uğruna yaptığınız hesaplarınız, yere batsın..

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı