İş değişikliği nedeniyle devren satılık ya da kiralık!
Aydın Kol

İş değişikliği nedeniyle devren satılık ya da kiralık!

Makyajına ve yüzündeki boyalara güvenme yollarda güzeldir ama altından kanalizasyonlar geçer” Al Pacino’nun başrol oynadığı 1983 yapımı  “Scarface” (Yaralı Yüz) filminde geçen unutulmaz bir repliktir.

Buradan nereye geleceğim.

Rahmetli Erbakan Hoca’nın (televizyonları kastederek) “bunların her bir kanalından necaset akıyor” cümlesi hala kulaklarımdadır.

Güzel kızlar, yakışıklı erkekler, son model arabalar, flörtünü anne babayla tanıştırmalar, akşam gezmeleri, evde verilen partiler, sabah uyanmaları, damadın baldıza sarkması, ceyarlar, lusiler vs. vs. daha saymaya gerek var mı? (evet, maalesef aynı narkozdan bizde aldık)

12 Eylül darbesinin her türlü dayatmalarına ve kudretli generallerinin dizleri altında palazlanan işadamları ve onların medyasının toplumun temelini, aileyi dinamitlemeye yönelik saldırılarına rağmen inancımıza, kültürümüze, geleneğimize aykırı ucuz, sıradan pespaye dizilere ve kültür ithalatına rağmen milyon gençler yaratılamadı!  

Biliyorum iddialı bir cümle kurdum ama her türlü arkasındayım.

Bin yıl süreceği söylenen 28 Şubatları da gördük, muhtar olamayacak dedikleri kişinin Cumhurun reisi olduğunu da gördük.

Bir dönem toplum mühendisliği yapanların esasında ne kadar da vasıfsız olduklarını da gördük.

Dönemin başbakanı diye hazırlanmış iddianameleri unutmadık. Kaderin cilvesine bakar mısınız? Erdoğan ve Ailesini kastederek bunlar yurtdışına kaçacak diyen tezgâhtarların bugün nerede olduklarını, hangi İn’e girdiklerini bilmiyoruz.

Birer ikişer kaçtılar.

Fidel Castro, "devrimimizin ruhunu benimsemeye niyetleri yok" dediği ve "Onları istemiyoruz!" diye haykırdığı binlerce Kübalı rejim muhalifinin Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmesine izin vermişti.

Bizim kardeşlerimiz de Amerika’ya gitti. Yanlış anlaşılmasın onları istemediğimizden değil.

Onlara göre hicret bana göre terk-i diyar eden bu kardeşlerimiz hem kendilerine, hem de onlara güvenip inananlara yazık ettiler hem de çok.

Himmet, gayretullah, şefkat tokadı, hizmet derken nerelere geldik vayy bee.

Oysa her şey ne kadar da güzeldi.  Altından neler geçiyormuş da bilmiyormuşuz?

Keşke sadece yazık etmeyle kalsalardı. İhanet ettiler.

Patron zaten uzun yıllardan beri yurtdışındaydı. Şimdi de tezgâhtarlar gidince “dükkân” boş kaldı. Alet edavatıyla ve müştemilatıyla her türlü kullanıma uygun bu dükkanın devren kiralık mı, satılık mı olduğunu şu an bilemiyoruz.

Amma… Burada kalan kardeşlerimiz şu soruyu kendilerine sormalı

Neden kaçtılar?

Aman ha makyaja boyaya dikkat.

Allah idrak yollarımıza zeval vermesin.

Kalın sağlıcakla…

……

(Türkmen kardeşlerimize maddi manevi her türlü desteğimizi yapalım. Dualarımızı esirgemeyelim. Allah yar ve yardımcıları olsun)

 

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı