Obama sen bizim umudumuzsun
Aydın Kol

Obama sen bizim umudumuzsun

İstanbul’da 1967 yılından başlayarak 1969 yılına kadar devam eden ABD’nin 6. Filo askerlerine karşı yapılan antiemperyalist eylemleri benim gibi tevellüdünüz yetmediği için hatırlamıyor olabilirsiniz?
Deniz Gezmiş’in ABD karşıtlığı bu eylemlerin tam ortasında yer alması nedeniyle tutuklandığını yargılandığını serbest kaldığını Devrimci Solun, öğrenci hareketlerinin efsanevi bir lideri olduğunu bilmiyor olabilirsiniz?
ABD Büyükelçisi Robert William Komer’in ODTÜ ziyareti sırasında devrimci anti-emperyalist öğrenciler tarafından aracının ters çevrilip yakıldığını duymamış olabilirsiniz? 
68 kuşağı olarak adlandırılan Başta ABD olmak üzere (nedense Rusya hariç!) Antiemperyalist olmalarıyla nam salan, yaptıkları eylemlerle, örgütlenmeleriyle efsane kuşak olarak dilden dile nesilden nesile bugüne kadar gelmiş hikayeleriyle büyümemiş olabilirsiniz? Devrimci jargona, diyalektik felsefeye, halkların kardeşliğine gönülden ve  retorik olarak inanmıyor olabilirsiniz?
O zaman diyecek hiçbir sözüm olmaz.
Amma velakin kendini solcu, devrimci, antiemparyalist, ulusalcı olarak tanımlayacaksın sonra da Sol’un değer olarak adlettiği tüm bu olayları görmezden, işitmezden gelip kulağınızın üzerine yatıp ABD’ye Obama’ya odaklanıp Erdoğan’a bir ayar verseler de yüreğimizin yağı erise diye beklemek  ne yaman çelişkidir.
Obama Erdoğan’a demokrasi dersi versin, bir iki çift laf etsin, topu şöyle doksana çaksın, bizim diyemediklerimizi desin haaa bir de randevu vermesin, görüşmesin (hepsi bir arada nasıl olacaksa artık)
Obama sen bizim gururumuzsun ve de umudumuzsun diyecekler amma davaları uğruna toprağa gidenlerin gazabından, hayatlarını hapishanelerde çürütenlerin kendilerini sopayla kovacaklarından korkuyorlar.
Allah hiçbir faniyi bu durumlara düşürmesin. 
Ne demişti Ahmet Kaya bizlere
“Ne varsa buğusu genzi yakan
Ekmek gibi aşk gibi
Ah ne varsa güzellikten yana
Bölüştüm büyümüştüm
Bu ne yaman çelişki anne
Kurtlar sofrasına düştüm
Hani benim gençliğim anne”

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı