escort bayan
Dokunmak yetmez…
Aydın Kol

Dokunmak yetmez…

Lafı hiç eğip bükmeye gerek yok.
Evet hiç kimse düşüncelerinden dolayı yargılanamaz.
Buna hiç kimsenin bir itirazı olamaz olmamalı da. Bırakın demokrasiyi bir kenara İnsan olmanın ve insanca yaşamanın temel kriterlerinden biridir düşünce ve ifade hürriyeti. 
Ancak işin doğası gereği sınırsız bir özgürlük şiddet, anarşi ve kaosa yol açar. Toplumsal mutabakat ve evrensel düzenlemeler ile getirilen sınırlamalar bir diğerinin hak ve hukukunu korumaya yöneliktir.
Avusturya kökenli Britanyalı felsefeci Karl Pooper’ın “Senin yumruk atma özgürlüğün benim burnumun ucuna kadardır” tanımlaması bu sınırlandırmaların en güzel ifade şekillerinden biridir.
Düşünce ve düşündüğünü ifade etme hürriyeti demokratik toplumlarda çok önemli bir parametredir. İfade özgürlüğü “Bir düşüncenin barışçı yoldan açığa vurulmasının, ifade edilmesinin serbest olmasıdır”.  Anahtar durum barışçıl yollarla olması, barış dilinin kullanılması, şiddeti övmemesi, şiddeti teşvik etmemesidir. Yoksa teröristi öven, teröriste yardım ve yataklık eden, sırtlarını terör örgütlerine dayayanların, yetmez gibi bir de milletin gözünün içine baka baka insan hakları, barış ve demokrasi kavramlarının içini boşaltıp alçakça, küstahça, dalga geçer gibi çirkin bir dil kullanmaları kabul edilebilir bir durum değildir. Kullanılan dil ve üslup siyasetin ve barışın dili değildir. Kavganın, şiddetin, terörün, teröristin, sahiplerinin sesidir.
Dokunulmazlık zırhına bürünüp küfür, hakaret, tehditler savuran, asker ve polisi kastedip “sivil, masum halkı katlediyorlar”  yalanlarıyla kendilerinin bölge halkına yaptıkları zulmü görmezden gelen, teröriste silah temin eden, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğüne, temellerine patlayıcılar yerleştiren bu sözde seçilmişler yaptıklarının bedelini behemehâl ödemelidirler.
ABD kongresinde bir senatörün 11 Eylül saldırılarına övgü dizmesi ya da Fransız bir parlamenterin DAEŞ’i öven bir konuşma yapması mümkün mü? Devletin teröristlere karşı verdiği mücadeleyi eleştirmesi, teröristleri masum sivil vatandaş gibi göstermesi mümkün mü? Düşünün ileri demokrasi örneklerin de bile rastlanılamayacak haller bizim ülkemizde hemen her gün gözümüzün içine sokuluyor.
Milletin ödediği vergilerle maaşını alacaksın, devletin verdiği makam araçlarını kullanacaksın,  telefon ve haberleşme giderlerini devlete ödeteceksin, devletin sana tahsis ettiği korumalarla gezeceksin, devletin imkânlarını sonuna kadar kullanacaksın sonra da utanmadan, sıkılmadan “katil T.C” diyeceksin, teröristin cenazesine gideceksin, taziyede bulunacaksın. 
Buna dur demenin vakti geldi de geçiyor. 
İstanbul Milletvekili Sayın Metin Külünk’ün verdiği kanun teklifi bu noktada çok büyük önem arzediyor. Sayın Külünk’ün hazırladığı teklifte “terör suçundan mahkûm olanların mal varlığına el konulabilmesini ve Türk vatandaşlığından çıkarılabilmesini öngörüyor.” Parlamentonun bu teklifi öncelikli olarak gündemine alması gerekiyor.
Parlamento dışında olduğu gibi parlamento içinde de terör örgütü savunucuları ile yılmaz bir mücadele verilmelidir. Bunun için öncelikli olarak haklarında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılması gerekiyor. Parti ayırt etmeksizin İster siyasi partiler kanuna muhalefet, ister ateşli silahlar kanununa muhalefet ister devlet görevlisine hakaret olsun haklarında dosya bulunan bütün milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için hazırlanan fezlekeler TBMM gündeminde değerlendirilmeli ve dokunulmazlıkları kaldırılmalıdır. İlgili mahkemelerde yargılamaları yapılmalıdır. Kim olursa olsun hesabını mahkemede vermelidir.
Nihayi olarak dokunulmazlıklarla ilgili kürsü dokunulmazlığı dışındaki tüm zırhı ortadan kaldıracak anayasal bir düzenleme yapılmalıdır. Kürsü dokunulmazlığının tek istisnai durumu terörün ve teröristin savunulmaması ve övülmemesidir.
Gazi Meclisi tarihi bir görev bekliyor. Sokakta, pazarda, evde, toplumda yüksek sesle ifade edilen bu taleplerin Milli iradenin olan TBMM de karşılık bulması umuduyla… 

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.