Millet sevdası mı koltuk sevdası mı?
Mehmet Ertuğrul

Millet sevdası mı koltuk sevdası mı?

Türkiye, siyasi anlamda son bir kaç gündür yaşadığı kadar hızlı ve bir o kadar farklı kararların alındığı bir dönemi az yaşamıştır. 2002 yılında kurulan AK Parti'de Genel Başkanlık ve Başbakanlık yapan Ahmet Davutoğlu, son grup toplantısındaki altını çizerek sarf ettiği sözlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü. 

Görüşmenin neticesinde bir açıklama yapılmazken, herkesin merak ettiği bir soru vardı, 'Davutoğlu istifa edecek mi?', Davutoğlu istifa ederse ne olacaktı? Neden böyle bir süreç yaşandı? Pek çok kesimin anlamadığı bu çelişkiler dün gece saatlerinde artık ayyuka çıktı ve 'Olağanüstü Kongre Kararı' başlığıyla kulislere düştü. 

Evet AK Parti, yeni bir döneme giriyor. Olağanüstü bir kongre kararı alınırsa ki ibre bunu gösteriyor, bence Türkiye açısından alınacak olumlu bir karardır. Öyle ki, dün gece saatlerinde bu iddialar kulisleri hareketlendirirken doların fiyatı yükselmeye başladı. Belirli bir takım odaklar ne yapacağını sorgular hale geldi..!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan görüşme sonrası kulislere kongre değil de "Yol ayrımı" düşseydi. Bugün doların tavan yaptığını görürdük. Oysa korkulan olmadı ve AK Parti kuruluş ilkeleri gereği üsluplu ve edepli bir şekilde kongre kararı aldı. 

Diğer siyasi partilerin koltuk için savaş yaptığı ve bırakmamak için her türlü entrikanın döndüğü böyle bir dönemde AK Parti, aldığı kararla en doğru ve en gereklisini yaptı. "Nefsimi ayaklar altına alırım, bir fanin terk etmeyeceği düşünülen her makamı elimin tersiyle iterim, ama asla bu kutlu hareketteki hiçbir dava arkadaşımın kalbini kırmam, dünya mazlumlarının tek umudu olan bu AK harekete zarar görmesine, bu AK yürekli kadroların üzülmesine, yeise düşmesine asla izin vermem" diyen Davutoğlu, ülkeyi bir kaosa süreklemeden en doğru kararın altına imzasını attı. 

Bu kararla da AK Parti, siyasilere şu mesajı verdi: "Koltuk" değil, "Millet" sevdası. Bekleyelim görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler..

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor