Annelerinizin kıymetini bilin
Fatma Altuntaş

Annelerinizin kıymetini bilin

Selam gönül dostlarım bu haftaki yazımda Anneler Günü yaklaşıyor malum onunla ilgili bir şeyler yazacağım. Her gün annelerin günü aslında, anneleriniz yaşarken kıymetini bilin. En iyi dost en iyi sırdaş insanın annesidir. Aslında bunu bazıları anladığında geç kalıyor o yüzden hayattayken annelerinizin kıymetini bilin..

Her annenin aslında farklı öyküsü vardır, evladıyla her anne özeldir kendince her evlatta öyle. Bir kadın için en özel en güzel hediyesidir. Allah'ın lütfu hediyesi emaneti hem anne hem evlat kokusu..! Anne için mesafe yoktur yenik düşer evlat sevgisine, sabahlara yenik düşer, özlemle beraber annenin en güzel mirasıdır bu dünyadaki nefes gibidir evlat dünyayı değişmeyecek yerdir. Anne yüreği yufkadır yüzüne bakınca anlar ne yaşadığını hisseder, yangınlara düşer ateşlerde yanar yakmaz.. Yemek yedirirken bile ilk ateşi o üfler önce kendini yakar. Uykusu olmaz evladı rahat uyusun diye.. Her ne yaşarsa belli etmez gözyaşını su diye içer belli etmez evladına.. Her acıya önce kendi canı için atar evladımın canı yanmasın diye.. Sofrada önce evladını doyurur kendi aç kalsa da mutludur evlatlarının doymasıyla kendi açlığını unutandır.. Çok cefa yaşayan nice anneler var yüreği evlat aşkıyla yanan nice evlatlar yüreği anne aşkıyla hasret yaşayan..

Yazarken yaşadığım bir çok anılardan biri geldi aklıma.. Telefon geldi ağlayan bir dost.. 'Ne oldu hayırdır' dedim 'Çok acım var' dedi, kollarım mor ayağa kalkamıyorum dedi soran olursa beni yok de bir şey de dedi biliyorum yaşadıklarını çünkü gece dedi babaları gene sinirli şekilde çocukları erken yedirdim uyuttum çocukları dövmesin diye korkudan uydular onlarda yavrularım dedi.. O sinirle çocukları kaldır dedi uyuyorlar dedim odalarına girmeye çalıştı izin vermedim öyle olunca da beni dövdü sesimi duymasınlar diye yastığı ısırarak ağladım.. Duysalar da yavrularım korkudan gelemezlerdi. Olsun en azından bu gece onlar dayak yemediler ya yetti bana dedi. Sabah babaları da gidince yanıma geldiler sarılıyorum ama her yerim ağrıyor onlar farkındalar anne az daha büyüyüm sana bakacağım korkma o zaman babam seni daha dövemeyecek seni ben koruyacağım dedi ya yetti bana dedi. En azından bu gecelikte olsa korudum onları dedi. Ailene söyle desem olur öyle şeyler ayrılmak yok bizde eskiler bilir gelinlikle giydin kefeninle gidersin baba evine.. 

Anne babalar lütfen evlatlarınızın elinden tutun düştüğünde yanında olunki güçlü olsunlar elinden tutan anne ve babaları olursa daha hayata karşı güçlü olur zaten ömür boyu yara alacaklar.. Evlatlar annesine babasına sahip çıksın anne babalar da evlatlarınızın elinden tutun. Böyle nice hem anne hem baba olan annelerin anneler günü kutlu olsun hem baba hem annelerin gününü vatan için evlatları şehit olan annelerinde anneler günü kutlu olsun. Lütfen değerlerini bilin geç kalmadan doya doya sevginizi yaşayın yoksa çok geç kalırsınız ondan sonra ki sevginiz bir işe yaramaz. 

Hiç bir anne baba evlatsız kalmayı hiç bır evlat annesiz kalmayı hak etmiyor, yaşarken sevdiklerinizin ailenizin kıymetini bilin.. 

Selam ve duayla, sevgiyle kalın. .

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı