Çok yorgunum  tut elimden gidelim baba..!!
Fatma Altuntaş

Çok yorgunum tut elimden gidelim baba..!!

Hayat büyüttü küçük kızını tut elimden gidelim baba...!! Biraz yaralı biraz yaşlıyım baba sende yorgunsun biliyorum tutar mısın elimden gidelim beraber sonsuzluğa baba.. Hiç kimse olmasa da sen olursun demi yorgunum ama gönlünde omzunda dinlendir beni baba çok ihtiyacım var.. 

Seninle mesela pamuk şeker yesek balonlar alsan beraber gökyüzüne salsak sinemaya gitsek bana hiç anlatmadığın masalları anlatsan senden hiç dinlemedim biliyorsun top oynasak koşsam seninle parka götürsen beni yok dur sen iyisi sıkıca sarılıyım sanki ülkeme sarılıyorum gibi sana sarılırken baba tüm hayata tüm insanlığa sarılıyor hissediyorum sana bakınca biliyor musun.. Seninle ne çok şey biriktirmişim hayata dair yine küçük kızın yordu değil mi baba.. 

Sanki tüm kirlenen insanlığa karşı sen kahramanım gibi hissediyorum ama değil güçlü olacaksın dik olacaksın doğruluktan Şaşmayacaksın diyerek öğütler veriyordun ya  Baba hayat istikametim öyle oldu yara aldım kırıldım kırdım ama bir şekilde başarmaya çalıştım kendimce halende çırpınıyorum baba sadece yoruldum işte yılların yorgunluğu baba sen bakma bana halen içimde ağlayan karanlıkta seni bekleyen küçük kızın duruyor baba kimse bilmese de.. Kendi isteğimle büyümedim yemek yenince de büyünmuyormuş onu anladım yıllar sonra meğer insanın yaratılışıymış baba.. 

Sen yokken günleri saymıyorum umurumda da değil bugün günlerden pazartesi yada cuma ne önemi var ki hayat bir şekilde geçiyor işte ak günüyle kara günüyle geçti bile baksana.. Hani hatırlarsın sende eminim uzaktan gelince babam bize ne almış ki dediğimizde cebinden o zamanlar cikletler çıkarırdın sıraya girin diye o cikletlerin tadı kalmadı o zamandan sonra hiç ciğnemedim.. Ağlarken koşarak gelirdin ya yanıma şimdi büyüdüm ya utanıyorum insanların içinde ağlamayı tenha köşelerde ağlarken hissediyorsun biliyorum. 

Yalnız bırakmazsın sen ağlayan kızını demi baba.. Kimseyi üzmek istemiyorum üzülüyorum kıyamadığına kıyıyorlar işte.. Kimi merhem oluyor kimi yara baba.. Sana her şeyi demiyorum üzülme diye demiyorum sana.. Sen dedin ya güçlü ol dik ol hep diye o gücü sen vermiştin ya bazen gücüm kalmıyor yavaş yavaş bitiriyorum kendimi işte hayat gibi.. Biliyor musun baba yemeğini ye büyüdü diyordun ya her şey öyle kalsaydı yemek yemeden de büyülüyormus baba.. Sen aç kalma diyordun ya Baba her şeye aç kaldık.. Hadi tut elimden gidelim seninle aynı gökyüzüne bakıp dualar edelim koşalım sonsuzluğa doğru olmaz mı.. 

Hayat yemek misali biraz tatlı biraz tuzsuz biraz acılı biraz renksiz geçiyor işte bi şekilde baba.. İçimde ağlayan kızın senin sevgine ihtiyacı var yaşı kaç olursa olsun ...Sevdiklerinizin kıymetini bilin babalar evlatların evlatlar babaları.. Hem anne hem baba olan babaların gününü sabırlarından dolayı kutluyorum.. Hem baba olup hem anne olanlarında gününü kutluyorum... Babaları hayatta olamayanların mekanları cennet olsun en güzel miras evlat gölgesi babadır.. Hayatınız da hep iyiki var dedikleriniz olsun.
 
Selâm ve Duayla Sevgiyle kalın

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı