Türkiye parçalansın da sonrasına bir ara bakarız
Aydın Kol

Türkiye parçalansın da sonrasına bir ara bakarız

Seçimlerden önce oluşturulan algı HDP barajı geçemezse, Kürtler TBMM’de temsil edilme imkanı bulamayacak neticesinde de sokaklar terörize edilecekti. Kan akacak, şehit haberleri tekrar gelmeye başlayacaktı. Seçim sonucunda Baraj geçildi 80 milletvekili çıkarıldı Kürtlerin parlamentoda temsil edilme kanalları açıldı ama nafile çünkü niyet farklıydı.

Başta Doğan Medya grubu olmak üzere gayri milli medya unsurları bebek yüzlü eş başkanı Türkiye’nin Partisi şeklinde pazarlaması televizyonda bağlama çaldırması bir bağlama taktiğiydi. Hatta ve hatta CHP’li başkan ve milletvekillerinin “CHP’lilerin HDP ye barajı geçebilmeleri için oy verdiği” Sırrı Süreyya Önder’in aldıkları oylardaki “emanet” vurgusu ise bunun birer göstergesi niteliğindedir.

Şişli, Beşiktaş gibi daha ziyade tuzu kuru Beyaz Türklerin yaşadığı yerlerden HDP’ye çıkan oylar şaşırtıcı olduğu kadar düşündürücüdür. Zira bu yerler Kürtlere tahammül edemeyen onları ötekileştiren hakir görenlerin yoğunluklu olarak yaşadığı yerlerdir. HDP verilen bu destek Kürtleri çok sevdiklerinden yada Kürtlerin dertleri ile dertlendiklerinden değil tamamen Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı üzerine kurgulanmıştır. Biliniyordu ki HDP’ye kayacak oylar çoğunlukla Ak Parti’den gidecekti. Ak parti zayıflatılacak böylece geri dönüşü olmayan bir yola girilecekti.

Üst akılın son projesi terör ve iç çatışma üzerine kurulmuştu. Zira şöyle birkaç yıl öncesine döndüğümüzde Gezi olaylarındaki algı manipülasyonu “Diktatör”, 17 -25 Aralık operasyonunda ise “Hırsız” odaklı olduğunu açık bir şekilde görülecektir. Gezi olaylarında farklı pozisyonda olan Cemaat 17-25 Aralık ile birlikte Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı cephede aktif olarak rol almaya başlamıştır. Türkiye’nin IŞID’e destek verdiği yönündeki haberleri özellikle yurtdışına servis ederek. Erdoğan’ın İslami terörü desteklediği yönünde bir algı oluşturmaya çabası içerisine girdi. Batı’nın İslami Terör karşısındaki hassasiyeti ve duruşundan faydalanarak milli çıkarları ve güvenliği hiçe sayan haberlerle Erdoğan köşeye sıkıştırılacak ve uluslararası platformda hareket alanı kısıtlanacaktı.

Seçimden hemen sonra şu an Meclis Başkanvekili olan Şafak Pavey’in HDP’nin Eş Genel Başkanına Ak Partiye atfen söylediği “salladık” lafı hala hafızalarımızda şu andaki tüm senaryo “yıkmak” üzerine. Bu kirli ittifakta kim yok ki; dün birbirlerine küfredenler kumpas kuranlar şimdi aynı kadroda. İsrailden Almanya’ya FETÖ’den IŞID’e CHP’den HDP’ye MHP’den PKK’ya kadar ne kadar Recep Tayyip Erdoğan düşmanı varsa hepsi aynı çizgideler.

Şimdi tüm stratejiler Türkiye’de güvenlik ve akabinde iç çatışma üzerine kurulmuştur. 

Erdoğan gittikten sonra bu blok aynı şekilde duracak mı onun cevabı şimdiden belli “tufan olsun kıyamet kopsun Türkiye bölünsün parçalansın Erdoğan gitsinde sonrasına bir ara bakarız.

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı