Genel
Trend

40 yıllık su sorunu bir telefonla çözüldü

Kayseri Yemliha'da 40 yıldır yaşanan su sorunu belediye başkanı Büyükkılıç'ın, Hulusi Akar'ı aramasıyla son buldu.

Habere Farklı Bakış
  • Sorunu çözmek neden 40 yıl sürdü?
  • Aramayla çözülecekti, neden daha önce aranmadı?
  • Hulusi Akar, telefonda öğrenipte mi aynı anda soruna çözüm oldu?

Yemliha Mahallesi sakinleri ile kucaklaşan Başkan Büyükkılıç, mahallelinin taleplerini TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı, AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar ile telefon görüşmesi yaparak anında karşıladı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, YEMLİHA’NIN 40 YILLIK SORUNUNU ÇÖZDÜ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kocasinan ilçesindeki Yemliha Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek, sohbet etti. Başkan Büyükkılıç, mahalle sakinlerinin isteklerini de dinlerken, Yemliha Mahalle Muhtarı Ömer Topal da bölgenin 40 yıllık su sorununu çözmesinden dolayı Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin patlıcanları ile ünlü Yemliha Mahallesi’ne ziyarette bulunarak, vatandaşlar ve muhtarlar ile bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, mahalle sakinlerinin isteklerini de dinleyerek, taleplerini yerine getirdi.

BÜYÜKKILIÇ, BANKA ATM’Sİ TALEBİNİ MİLLETVEKİLİ AKAR İLE GÖRÜŞEREK ANINDA KARŞILADI

Başkan Büyükkılıç, Yemliha Mahallesi sakinlerinin mahalleye Ziraat Bankası ATM kurulması talebi karşısında anında TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı, AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Başkan Büyükkılıç, görüşmede, Akar’a, “Burası patlıcan denilince akla Yamula gelir. Burası ekonominin can damarı, çok potansiyeli olan bir bölgemizdir. 6-7 bin nüfusu var, burada Ziraat Bankası’nın ATM’sini istiyorlar. Biz görüşmeleri gerçekleştirdik. Sizden de destek bekliyoruz” dedi.

Telefon görüşmesinde Yemlihalılara hitap eden Akar, Yemliha Mahallesi sakinlerine seslenerek destek, ilgi ve dualarından dolayı kendisi ve tüm milletvekilleri arkadaşları adına teşekkür etti. Akar konuşmasında şunları paylaştı:

“Hemen derhal. Büyüklere, küçüklere selamlar gönderiyorum. Onların daha rahat, daha huzurlu bir şekilde yaşamaları için elimizden ne gelirse onları yaptık, buradan ya yapmaya çalışacağız. İnşallah çok daha rahat, çok daha güzel günlerde hep birlikte bu cennet vatanımızda beraber rahat ve huzur içinde Allah bizlere yaşamayı nasip etsin.”

“ÜZERİMİZE NE DÜŞÜYORSA YAPMAYA VARIZ”

Yemliha Mahallesi ziyaretinde konuşan Başkan Büyükkılıç, ihtiyaçların giderilmesi noktasında üzerlerine düşeni yapacaklarını dile getirerek, “Sizlere teşekkür ediyoruz. Bizi her zaman geldiğimizde bağrınıza basıyorsunuz. İnsan yaşadığı sürece ihtiyaçlar bitmez. Önemli olan onu çözme yönünde iyi niyetle irade göstermek. Yaklaşık 30 yıldır kayıtsız, şartsız destek veriyorsunuz. Biz de sizlere minnettarız, üzerimize ne düşüyorsa yapmaya varız” dedi.

40 YILLIK SORUN ÇÖZÜLDÜ

Yemliha Mahalle Muhtarı Ömer Topal da Başkan Büyükkılıç’a Köprüağzı Kümeevler mevkiinin su sorununu çözdüğü için teşekkür ederek, “Memduh Başkanıma Köprüağzı Kümeevler suyunu çektiği için, 40 senelik sorunumuzu çözdü, teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu