Ekonomi

TÜRSİD’e Kayserili Başkan

Tüm Raylı Sistem İşletmecileri Derneği Başkanı olarak Kayseri Ulaşım A.Ş Genel Müdürü Feyzullah GÜNDOĞDU seçildi.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • TÜRSİD Nedir?
  • TÜRSİD Genel Kurulu
  • TÜRSİD Üye Kuruluşlar

Kent içi raylı toplu taşımacılık hizmetlerinin Türkiye şehirlerinde yaşam kalitesine, çevreye, sağlığa, hareketliliğe ve ekonomik kalkınmaya olan katkısını güçlendirmek ve görevlerini gerçekleştirmede üye kurumlara yardımcı olmak için çalışan Tüm Raylı Sistem İşletmecileri Derneği (TÜRSİD) yeni yönetim kurulunu belirledi.

Türkiye’de kent içi raylı sistem taşımacılığının sesi olmak hedefiyle 2012 yılında kurulan ve Türkiye’de kent içi raylı sistemlere sahip olan başlıca 10 şehrin raylı sistem işletmecilerinin üye olduğu Tüm Raylı Sistem İşletmecileri Derneği 5. Olağan Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. İki yılda bir yapılan genel kurulda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na mevcut başkan Kayseri Ulaşım A.Ş Genel Müdürü Feyzullah GÜNDOĞDU seçildi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İzmir Metro A.Ş Genel Müdürü Sönmez ALEV olurken, yönetim kurulu üyeleri, Metro İstanbul A.Ş Genel Müdürü Özgür SOY, Burulaş Genel Müdürü Mehmet Kürşat ÇAPAR, Gaziulaş Genel Müdürü Recep TOKAT, Samulaş Genel Müdürü Enver Sedat TAMGACI, Estram A.Ş. Genel Müdürü Hakan Murat BAYINDIR şeklinde belirlendi.

Başkan Gündoğdu yaptığı konuşmada, hedefinin TÜRSİD’i toplu taşıma alanında daha fazla sektöre yönelik bir platform haline getirmek olduğunu belirterek, TÜRSİD’deki mevcut tecrübeyi, bilgi birikimini ve sinerjiyi toplu taşımanın diğer modlarına da yansıtarak ekosistemi iyileştirme hedeflerine vurgu yaptı. Gündoğdu, toplu taşımanın özellikle pandemi sürecinde daha da zor zamanlar yaşadığını, sürdürülebilirlik konusundaki risklerle hep beraber mücadele edilmesi gerektiğini ifade ederel, ‘Kurulduğu günden bugüne kent içi raylı sistemlerde ortaya koyduğu vizyonla gerek üye kuruluşlar arası işbirliği ve yardımlaşma konusunda gerekse sektöre yönelik mevzuat çalışmalarında önemli işlere imza atan TÜRSİD, bundan sonra etki alanını genişleterek yoluna devam edecektir’ dedi.

TÜRSİD Nedir?
2012 yılında kent içi raylı sistem işletmecileri tarafından kurulan TÜRSİD, Türkiye’de gelişme çabası içinde olan raylı toplu taşıma hizmetlerinin sorunlarına çözümler üretmek, raylı toplu taşıma işletmecilik hizmetlerini teşvik etmek, iyileştirmek, yaygınlaştırmak, yolcuların yaşam kalitesini yükseltmek, ülke yararına olacak yeni raylı sistem ve teknolojiler konusunda, ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda genel politikaların tespit edilmesini sağlamak, kuruluşlar arası işbirliği ve bilgi paylaşımı ortamlarını oluşturmak gibi amaçlarla faaliyetlerine başlamıştır. Kar amacı gütmeyen dernek tamamen gönüllü çalışmalar ve bu işe gönül vermiş üye kuruluşların çabaları ile faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

Türsid üyesi kuruluşlar. Antalya Ulaşım A.Ş(Antalya), Burulaş (Bursa), Estram A.Ş. (Eskişehir), Gaziulaş (Gaziantep) İzmir Metro A.Ş. (İzmir), Kayseri Ulaşım A.Ş (Kayseri), Konya Büyükşehir Belediyesi (Konya), Metro İstanbul A.Ş. (İstanbul), Samulaş (Samsun), Ulaşımpark (Kocaeli)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu