Genel

Alanya’da yaralı şahinler doğaya bırakıldı

Alanya'da yaralı halde bulunan 3 şahin, tedavi edildikten sonra doğaya bırakıldı.

Alanya’da yaklaşık 2 ay önce yaralı olarak vatandaşlar tarafından bulunan ve Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne getirilen 3 şahin tedaviye alındı. Yaraları iyileşen ve tedavileri tamamlanan hayvanlar Demirtaş Mahallesi’nde Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü yetkilileri tarafından doğaya salındı.

‘ŞAHİNLERİ ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTURDUK’

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Saim Kanlı, “Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ile yapılan protokol gereği yaban hayatında bulunan hayvanlarımız herhangi bir zarar gördüğü zaman Veteriner İşleri Müdürlüğümüze gelerek Demirtaş’ta bulunan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde tedavi görürler. Bu şahinlerimiz de yaklaşık 2 ay önce bize getirildiler. Tedavileri bitti. Şu anda da uçmaya başladılar. Özgürlüğüne kavuşmasında herhangi bir sıkıntı kalmadığı için hep birlikte özgürlüğüne kavuşturduk. Alanya Belediyesi olarak yaralı gelen bütün hayvanlarımızı tedavilerini yapıp tekrar doğaya bırakıyoruz” dedi.

‘ÖNEMLİ OLAN TEDAVİLERİ YAPILIP DOĞAYA SALINMALARI’

Bu gibi yaralı hayvanların duyarlı vatandaşlar ve ekipler tarafından bulunarak veteriner işlerine getirildiğini aktaran Kanlı, “Yaralı hayvanları vatandaşlar veya Doğa Koruma Milli Park Müdürlüğü ekipleri buluyorlar. Onlar da bize getiriyor, biz tedavisini yapıyoruz. Bazıları kanadından, bazıları bir yere çarparak, bazıları avlanmadan dolayı kanadına bir saçma gelmiş oluyor. Bunların tedavisi yapılır, yapıldıktan sonra da tekrar doğaya salınır. Önemli olan nokta da budur zaten” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu