Yaşam

Bodrum Yalıkavak Adasındaki 15 yıllık değişim!

Bodrum Yalıvakta Tilkicik Koyu'ndaki adaya ait 2006 yılında çekilen ağaçlı görüntüler, 15 yıl içerisinde yerini lüx villa ve restoranlara bırakmış

Söz konusu alan ile ilgili Twitter’da @mimarifacialar adlı hesaptan bir içerik paylaşılmış. Söz konusu içerikte 2006 yılında çekildiği gösterilen fotoğraf ile 2017 yılında havadan çekilmiş başka bir fotoğraf karşılaştırılmış. Kullanıcıların da tepki gösterdiği fotoğrafı kupurhaber.com editörleri olarak kontrol ettik ve neredeyse yeşil alanın hiç kalmadığını gördük. Twitter’da yazılan bazı yorumlar şöyle:

Ormanları talan edip, yağmur yağmıyor diye dua eden bir ülke düşünün. Yok yok düşünmeyin,düşündükçe sinirleriniz bozulur.

Ama yine de dünyanın en çok ağaçlandırma yapılan ülkelerinden biri oluyor. Hayret verici değil mi 😉

sanat camiası, doga severler falan nerde ya hadi yapsınlar şovlarını

Tilkicik koyu burası. Maalesef yeşil alan kalmadı o bölgede, son hali bu. Oradaki belediye C..’li ama iş ranta gelince hepsi aynı bunların.

Yalıkavak gelişiyor, hizmetler devam ediyor! Eskiden dağ taş olan her yere beton teknolojisinin en uç örneklerini götürüyoruz hamdolsun!

Hem doğa tahribatı hem de israf 2-3 aylık yaz sezonu (denize girmek) için binlerce yıllık yaşamsal mirası tahrip etmeye ölü yatırıma gerek yoktur.

Twitter’da tamamını okumak için tıklayınız: https://twitter.com/mimarifacialar/status/1383054723977203712?s=20

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu